Kurt Scheller

Kurt Scheller, juror MPwD 2024Uśmiechniętą twarz z charakterystycznym wąsiskiem i nieodłącznym beretem na głowie znają wszyscy Polacy. Kurt Scheller urodził się w Lucernie w Szwajcarii, ale od 1991 r., z roczną przerwą na pobyt w Bahrajnie, mieszka w Polsce. Szybko zyskał u nas status autorytetu kulinarnego.

 

Zdobywał doświadczenie w restauracjach w rodzinnej Szwajcarii, gdzie w 1968 r. w hotelu Luzernerhof stawiał pierwsze kroki na swojej drodze zawodowej. Pracował i prowadził kuchnie w restauracjach w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, na Jamajce, w Ekwadorze, Kuwejcie, Egipcie oraz Rosji. W Polsce karierę rozpoczynał jako naczelny szef kuchni hotelu Bristol. W latach 1997–2002 pełnił obowiązki dyrektora pionu kulinarnego w stołecznym hotelu Sheraton. W 2002 r. pierwszą restaurację sygnowaną jego nazwiskiem otwarto w hotelu Rialto. Od tego roku prowadzi również Akademię Kurta Schellera – pierwszą w Polsce szkołę kulinarną, której oferta dydaktyczna jest kierowana zarówno do profesjonalistów, jak i do amatorów gotowania.

 

Zyskiwał sympatię Polaków, występując w programach telewizyjnych. Prowadził „Alfabet kulinarny Kurta Schellera”, mogliśmy go także zobaczyć w „MasterChefie” oraz „Hell’s Kitchen”. Był ponadto dyrektorem artystycznym „Top Chefa”.

 

Kurt Scheller to honorowy prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, organizator licznych konkursów kulinarnych oraz laureat wielu nagród i wyróżnień. W 2005 r. został uhonorowany Oskarem kulinarnym w kategorii osobowość kulinarna. Jest członkiem zespołu jurorskiego MIstrzostw Polski w Dziczyźnie – Memoriału Mariana Tarnawskiego od drugiej edycji tego konkursu w 2021 r.

Formularz kontaktowy

Informujemy, iż odpowiedź na Państwa pytanie zostanie udzielona przez firmę Las-Kalisz Sp. z o.o. na podany adres e-mail. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez firmę Las-Kalisz Sp. z o.o. dla celów udzielenia odpowiedzi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do uzyskania odpowiedzi. Administratorem danych jest firma Las-Kalisz Sp. z o.o..

Kontakt

Organizator: Las Kalisz

ul. Krotoszyńska 1, 63-714 Kobierno

Telefon:  +48 62 725 42 70

E-mail:
rzecznik@mistrzostwadziczyzna.pl
Zgłoszenia:
zgloszenia@mistrzostwadziczyzna.pl
Reklama:
reklama@mistrzostwadziczyzna.pl