Gość specjalny: Ernest Jagodziński

Swoje pierwsze gastronomiczne kroki stawiał w Restauracji 99 w Warszawie. Następnie trafił do Restauracji Sens i hotelu Intercontinental. W hotelu Westin Warsaw objął stanowisko zastępcy szefa kuchni.

W 2005 r. wygrał Konkurs Kulinarny Młodych Talentów Sztuki Kulinarnej Martell, a w 2009 r. wygrał konkurs „Kucharz – odkrycie roku” organizowany przez magazyn „Kuchnia”. W 2012 r. objął stanowisko executive chefa w City Parku, tworząc wspaniałą restaurację Cucina. W 2017 r. został wyróżniony przez prestiżowy przewodnik Gault & Millau Polska, otrzymując tytuł Szefa Jutra. W listopadzie 2018 r. miał zaszczyt reprezentować Polskę w prestiżowym konkursie kulinarnym Chefs en Or w Paryżu, a w 2019 r. zajął drugie miejsce w polskiej selekcji do międzynarodowego konkursu Bocuse d’Or. Od 2017 r. prowadzi w Poznaniu autorską restaurację Autentyk – Kuchnia i Ludzie. Ambasador firmy Koppert Cress w Polsce.

Gość specjalny: Dawid Łagowski

Półfinalista 6. edycji Top Chefa. Znakomity, bardzo zdolny, ambitny i kreatywny szef kuchni, obecnie w Ilonn Hotelu w Poznaniu. Bardzo pozytywny i pogodny człowiek, jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej gastronomii.

Twórca znanych olejów smakowych „Manufaktura Łagowski”.

Jest prekursorem food and wine pairngu z wykorzystaniem polskich win. Połączenie wybornego wina oraz autorskiej kuchni tworzą w tym miejscu niesamowitą, kulinarną kompozycję. To właśnie z restauracją Destylarnia zdobył większość nagród i wyróżnień.


W 2013 r. otrzymał statuetkę Hermes dla Najlepszej Restauracji w Regionie. Od 2014 r. przez trzy kolejne lata zdobywał najwyższe wyróżnienie Grand Award – Trzy widelce w ogólnopolskim plebiscycie „Poland 100 Best Restaurants” oraz tytuł Szefa Kuchni Roku 2016 regionu północno-zachodniego.

Zdobywca rekomendacji Slow Food Polska. Od 2015 r. dwie czapki w prestiżowym żółtym przewodniku Gault&Millau.


W 2016 r. i ponownie w 2017 r. zwyciężał w konkursie Food Business Awards w kategorii „Restauracja Hotelowa”. Od 2017 r. członek elitarnego stowarzyszenia Klubu Szefów Kuchni.

Dawid Łagowski popularyzuje kuchnię Wellness i Slow Food podczas autorskich pokazów, szkoleń i warsztatów kulinarnych w całej Polsce. Chętnie włącza się także w akcje charytatywne lokalnych społeczności.


Organizator i juror licznych konkursów kulinarnych. Autor kolacji Kina Kulinarnego festiwalu filmowego Transatlantyk. Jest współtwórcą inicjatywy „Poznańscy Kucharze Razem” tworząc nietuzinkowe wydarzenia w postaci kolacji degustacyjnych w różnych miejscach Poznania i Wielkopolski, a w niedalekiej przyszłości także i poza granicami naszego kraju.

W 2017 r. otworzył „Manufakturę Łagowski” i wytwarza autorskie, naturalne, a przede wszystkim znane z serwowanej przez niego kuchni produkty spożywcze.

W 2018 r. zdobył nagrodę za Kreowanie Polskich Przepisów w Nowej Odsłonie.

Formularz kontaktowy

Informujemy, iż odpowiedź na Państwa pytanie zostanie udzielona przez firmę Las-Kalisz Sp. z o.o. na podany adres e-mail. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez firmę Las-Kalisz Sp. z o.o. dla celów udzielenia odpowiedzi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do uzyskania odpowiedzi. Administratorem danych jest firma Las-Kalisz Sp. z o.o..

Kontakt

Organizator: Las Kalisz

ul. Krotoszyńska 1, 63-714 Kobierno

Telefon:  +48 62 725 42 70

E-mail:
rzecznik@mistrzostwadziczyzna.pl
Zgłoszenia:
zgloszenia@mistrzostwadziczyzna.pl
Reklama:
reklama@mistrzostwadziczyzna.pl