Mistrzostwa Polski w dziczyźnie

Memoriał Mariana Tarnawskiego

Edycja 2021

Sponsorzy generalni

Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie 2021

Już 9 września 2021 r. w Ilonn Hotelu w Poznaniu odbędzie się długo odkładana druga edycja konkursu kulinarnego Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie – Memoriał Mariana Tarnawskiego. Głównym organizatorem wydarzenia jest firma Las-Kalisz z Tomnic k. Krotoszyna, jeden z czołowych przetwórców dziczyzny w naszym kraju i właściciel marki HoReCa Las-Kalisz, który w tym roku świętuje 30-lecie swojego istnienia. Druga specjalizacja zakładu to przetwórstwo mięsa króliczego. Tylko z pozoru ma ono niewiele wspólnego z dziczyzną – łączą je wyjątkowe walory smakowe i żywieniowe.

 

Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie to jedyna tego rodzaju impreza w naszym kraju. Jej najważniejszym celem jest popularyzacja w przedsiębiorstwach z branży HoReCa mięsa zwierząt łownych pozyskiwanego w ramach zrównoważonej gospodarki łowieckiej.

 

Uczestnicy tegorocznej odsłony konkursu zmierzą się w przyrządzaniu zupy z mięsem króliczym oraz dania głównego z łopatki jelenia. Na skomponowanie obu potraw (po dziesięć porcji każdej) dwuosobowe zespoły złożone z szefa oraz kucharza pomocniczego będą miały 120 minut. Ich wysiłki oceni sześcioosobowe jury składające się z doświadczonych, profesjonalnych kucharzy pod przewodnictwem Kurta Schellera.

 

Mistrzostwa zaplanowano bez udziału publiczności. Będą jednak transmitowane na żywo w mediach społecznościowych organizatora. Zapraszamy do oglądania!

Memoriał Mariana Tarnawskiego

Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie są organizowane dla uczczenia pamięci Mariana Tarnawskiego, zmarłego w marcu 2018 r. właściciela i wieloletniego prezesa spółki Las-Kalisz.

Marian Tarnawski był znawcą, miłośnikiem i popularyzatorem kuchni opartej na dziczyźnie oraz propagatorem kultury łowieckiej. W kręgach myśliwych oraz przedsiębiorców współpracujących z kierowaną przez niego firmą ceniono go za ogromne wyczucie i doświadczenie biznesowe. W pamięci współpracowników zapisał się jako wspaniały człowiek i wyrozumiały pracodawca. Cześć Jego pamięci!

Kulinarni Mistrzowie Polski w Dziczyźnie 2021

Michał Filipczuk i Marcin Klóska z restauracji Pocztowa 13 w Gorzowie Wielkopolskim zwyciężyli w drugiej edycji Mistrzostw Polski w Dziczyźnie – Memoriale Mariana Tarnawskiego, które 9 września odbywały się w Ilonn Hotelu w Poznaniu (na zdjęciu trzecia para od lewej, z pamiątkowymi deskami kuchennymi). Zdystansowali konkurencję pomimo uzyskania ujemnych punktów za przekroczenie wyznaczonego czasu 120 min na przygotowanie dwóch konkursowych potraw. Podczas gali finałowej i uroczystego ogłoszenia wyników nie kryli radości oraz łez wzruszenia. Za nimi na drugim i trzecim miejscu podium znaleźli się kolejno Łukasz Boreczek i Angelika Klimek z hotelu i restauracji Piano w Lublinie (drudzy od lewej) oraz kucharze z Wielkopolski, Waldemar Kaniewski i Bartosz Zajdel, reprezentujący restaurację Loft w Gostyniu (trzecia para od prawej). Laureaci zostali uhonorowani upominkami rzeczowymi oraz nagrodami finansowymi. Zdobywcy pierwszego i trzeciego miejsca otrzymali dodatkowo zaproszenie na warsztaty z Maciejem Grubmanem, jednym z jurorów technicznych, szefem kuchni Irish Pub & Stakehouse w Rzeszowie, gdzie dziczyzna  pojawi się w jesiennym menu.

Fot. Karol Mikołajczyk (fb.com/karol.mwt, www.instagram.com/360worldlive/)

Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie

Na zdjęciu również pozostali uczestnicy konkursu: Mateusz Gidelski z Chleboteki we Wrocławiu i Andrzej Stasiak z  hotelu i restauracji Esperanto w Świdnicy (pierwsi z lewej), Patryk Szymankiewicz z Irish Pub Shoemaker w Kielcach (czwarty od prawej) i Mateusz Cheda z Katsu Sushi w Krakowie (drugi od prawej) oraz Daniel Czaja (trzeci od prawej) i Andrzej Harla (pierwszy z prawej) z restauracji Fratelli w Mielcu.

Fot. Karol Mikołajczyk (fb.com/karol.mwt, www.instagram.com/360worldlive/)
Zobacz galerię zdjęć

Sponsorzy generalni

Partnerzy

Formularz kontaktowy

Informujemy, iż odpowiedź na Państwa pytanie zostanie udzielona przez firmę Las-Kalisz Sp. z o.o. na podany adres e-mail. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez firmę Las-Kalisz Sp. z o.o. dla celów udzielenia odpowiedzi. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do uzyskania odpowiedzi. Administratorem danych jest firma Las-Kalisz Sp. z o.o..

Kontakt

Organizator: Las Kalisz

ul. Krotoszyńska 1, 63-714 Kobierno

Telefon:  +48 62 725 42 70

E-mail:
rzecznik@mistrzostwadziczyzna.pl
Zgłoszenia:
zgloszenia@mistrzostwadziczyzna.pl
Reklama:
reklama@mistrzostwadziczyzna.pl